Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Historia

Szkoła Muzyczna I stopnia im. prof. Edmunda Kajdasza powstała w budynku dawnego uzdrowiska, a potem sanatorium. Teren, na którym znajduje się szkoła, służył przed wojną kuracjuszom korzystającym z leczniczych właściwości klimatu oraz turystom, których przyciągały specyficzne walory Lasu Bukowego. Z upływem czasu zarówno budynki dawnego uzdrowiska, jak i tereny wokół niego uległy zniszczeniu i popadły w ruinę.  Gmina Trzebnica przejęła budynki dawnego sanatorium i gruntownie je przebudowała, tworząc praktycznie nowy gmach dla Szkoły Podstawowej nr 2 oraz połączonej z nią szkoły muzycznej, tworzące razem nowoczesny kompleks edukacyjny. Szkoła Muzyczna w Trzebnicy powstała z inicjatywy Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy, który po konsultacjach z rodzicami podjął decyzję o realizacji tej inwestycji.

Budynki przeszły gruntowną przebudowę i modernizację. Prace przebiegały sprawnie i szybko dzięki wprowadzeniu podziału inwestycji na mniejsze zadania.

Placówka została powołana w odpowiedzi na potrzeby dzieci i ich rodziców, którzy dążą do zapewnienia swoim pociechom lepszej przyszłości. Gmina Trzebnica – wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom – daje mieszkańcom coraz więcej możliwości rozwoju ze szczególnym naciskiem na rozwój dzieci i młodzieży, w myśl konsekwentnie realizowanej idei „Inwestując w edukację, inwestujemy w przyszłość naszych dzieci”.

30 sierpnia odbyła się pierwsza uroczysta Rada Pedagogiczna w Szkole Muzycznej w Trzebnicy. Najważniejszym punktem obrad było przyjęcie nazwy szkoły – im. Prof. Edmunda Kajdasza. Stosowny wniosek w tej sprawie przedłożył obecny na Radzie Pedagogicznej Burmistrz Gminy Trzebnica – Marek Długozima, który tak rekomendował podczas spotkania tę nazwę:

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka PDFżyciorys prof.Edmund Kajdasz.pdf

Więcej informacji nt. Uroczystej Rady Pedagogicznej - Uroczysta Rada Pedagogiczna

Szkoła rozpoczęła swoją edukacyjną działalność 1 września 2014 roku, natomiast uroczyste otwarcie miało miejsce 19 października 2014 r.

Brak opisu obrazka

W pierwszym roku istnienia szkoły naukę podjęło 93 uczniów, a radę pedagogiczną stanowiło 16 nauczycieli.

Oprócz działalności dydaktycznej szkoła prowadzi działalność artystyczną, organizując liczne koncerty. W występach prezentują się uczniowie szkoły, nauczyciele oraz zaproszeni goście.

Szkoła w doskonały sposób kształtuje poglądy i umiejętności młodego pokolenia niezbędne do prowadzenia czynnej działalności artystycznej zarówno indywidualnej jak i zespołowej.

Zobacz pełną relację i zdjęcia z uroczystego otwarcia - Nadaliśmy rytm marzeniom!

Wersja XML