Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Uroczysta Rada Pedagogiczna

W sobotę, 30 sierpnia 2014 r. odbyła się pierwsza uroczysta Rada Pedagogiczna w Szkole Muzycznej w Trzebnicy. Najważniejszym punktem obrad było przyjęcie nazwy szkoły – im. Prof. Edmunda Kajdasza. Stosowny wniosek w tej sprawie przedłożył obecny na Radzie Pedagogicznej Burmistrz Gminy Trzebnica – Marek Długozima, który rekomendował podczas spotkania tę nazwę.

Burmistrz, po przywitaniu wszystkich obecnych, poinformował, że z dniem 1 września powierzył obowiązki Dyrektora Szkoły Muzycznej Henrykowi Rymarczukowi, który był pełnomocnikiem burmistrza ds. utworzenia Szkoły Muzycznej Nauczycielom przedstawił również dyrektorkę Szkoły Podstawowej nr 2 - Grażynę Kantecką, która zarządzać będzie administracją budynku, bo jak wiadomo – budynek szkoły podstawowej i muzycznej połączony jest łącznikiem i tworzy jedną spójną całość.

Następnie burmistrz rekomendował Radzie Pedagogicznej nadanie szkole nazwy im. prof. Edmunda Kajdasza. Wniosek został przyjęty z pełnym poparciem. Poniżej przedstawiamy jego treść z uzasadnieniem oraz dołączony do wniosku życiorys Edmunda Kajdasza:

PDFWniosek burmistrza o nadanie szkole imienia Kajdasza.pdf (186,32KB)

Z dumą i zadowoleniem uczestniczyłem dziś w pierwszej, uroczystej Radzie Pedagogicznej w Szkole Muzycznej w Trzebnicy. Udało nam się stworzyć profesjonalną kadrę, która z pasją i zaangażowaniem będzie uczyć młode talenty. Jestem przekonany, że dzieci z terenu Gminy Trzebnica i nie tylko będą chodziły do jednej z najlepszych szkół muzycznych na Dolnym Śląsku! W tym miejscu należy dodać, że rekomendowałem dziś Radzie nadanie szkole nazwy naszego Honorowego Obywatela Trzebnicy - śp. prof. Edmunda Kajdasza, który swoje ostatnie lata życia spędzał właśnie w naszym mieście. Cieszę się niezmiernie, że propozycja ta została poparta w stu procentach. Jest to tym bardziej wymowne, że wśród nauczycieli jest również żona śp. profesora Kajdasza - pani Krystyna Kajdasz – powiedział burmistrz Marek Długozima.

Pani Krystyna Kajdasz, która w szkole uczyć będzie gry na fortepianie, również odniosła się w paru słowach do tego pomysłu i nie ukrywając wzruszenia, podziękowała serdecznie burmistrzowi za tę wspaniałą inicjatywę uczczenia Pamięci jej męża. Zaznaczyła też, że działalność Szkoły Muzycznej w Trzebnicy będzie kontynuacją dzieła muzycznego Jej śp. męża, bo w świecie muzyki zasłynął on nie tylko z prowadzenia wybitnych chórów, lecz również pracy z młodzieżą, gdzie poprzez muzykę widział dla nich drogę do rozwoju oraz nauki samodyscypliny i konsekwencji.

Oficjalne otwarcie szkoły odbyło się 19 października 2014 r., ale już od 1 września dzieci rozpoczęły naukę w tak długo oczekiwanej przez mieszkańców Gminnej Szkole Muzycznej w Trzebnicy.

 

 

Wersja XML