Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Konkurs Piosenki Patriotycznej "Gwiazdy Jesieni"

11 listopada 2021 roku w MCK w Mieroszowie odbył się uroczysty Konkurs Piosenki Patriotycznej "Gwiazdy Jesieni" z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości.W wydarzeniu tym zaprezentował się nasz szkolny zespół wokalny "Trzebnickie Kajdaszki" oraz soliści (Zuzanna Tass i Jan Czarnik). Wykonawcy zostali przygotowani przez dr Monikę Gruszczyńską.

Jury usłyszało w ich wykonaniu następujące utwory: "Święta miłości kochanej ojczyzny", "Prząśniczka" oraz "Pieśń wieczorna".
Przy instrumencie klawiszowym zasiadła Pani Liliya Tarasenko.
Z racji tej, że w tym roku do zespołu zapisało się sporo nowych uczniów - pierwszoklasistów, była to doskonała okazja do zaprezentowania się przed publicznością - pierwszy raz!

Każdy uczestnik konkursu prezentował jeden utwór o treści patriotycznej. W przeglądzie wzięło udział 15 uczestników - soliści i zespoły wokalne. Regulamin konkursu przewidywał trzy kategorie wiekowe. Nasi muzyczni trzebniczanie uzyskali satysfakcjonujące noty i zostali docenieni.

I miejsce w kat. I (najmłodszej) otrzymał solista Jan Czarnik
wyróżnienie w kat. II - Zespół Wokalny "Trzebnickie Kajdaszki"
wyróżnienie w kat. II otrzymała solistka Zuzanna Tass.

To był dla dzieci bardzo emocjonalny występ i długo będą go wspominać.
Organizatorzy zapewnili syty poczęstunek i gościnną atmosferę. Dzieci wróciły zmęczone ale szczęśliwe bo godnie i w sposób muzyczny uczciły to piękne, polskie święto.

 

 

 

Wersja XML